Az érdeklődés fenntartásában nagy szerepe volt a repertoár folyamatos megújulásának. Ennek nyomán az olyan, korábban nagy nézettséget produkáló darabok, mint például a Jézus Krisztus szupersztár, a Mamma Mia! vagy a Dzsungel könyve, kikerültek a top 10-ből. Helyüket olyan előadások vették át, mint A nyomorultak (Madách Színház), a Ma este megbukunk (Centrál), a Földrengés Londonban (Vígszínház), illetve a Hamlet, amit öt színház is a műsorán tartott (Örkény, Kecskeméti Katona, Gárdonyi, Vörösmarty, Weöres).
A nézettségi ranglistát azonban 2016-ban is a musicalek vezették, köztük az említett, újonc A nyomorultak illetve A Pál utcai fiúk musical, amit 2016-ban 31 ezren láttak (így a 8. legnézettebb zenés produkció volt), és amire idén júniusig további 64 ezer néző váltott jegyet.
A musicalek műfaji egyeduralmát egyre inkább megtörni látszanak az operák. A Szöktetés a szerájból és a Diótörő kikerült ugyan a top 10-ből, ám két operával (Bohémélet 2.0, A varázsfuvola) az Erkel így is beverekedte magát az élbolyba.
A több mint 3000 tavalyi színházi bemutatóból mindössze 71 volt tragédia, mert a prózai darabok közül jellemzően a komédia műfajába tartozó előadásokat kedveli a közönség. Utóbbi kategóriában a Thália Színház továbbra is rekorder a 10 legnézettebb darabból 4 a társulat produkciója volt, ám az elsőséget az elmúlt évadban elorozta a Centrál Színház. Puskás Tamás társulatának Ma este megbukunk című bohózatát több mint 25 ezren látták. Ilyen magas nézőszámról általában csak álmodhatnak a színművek rendezői. A Vígszínháznak azonban ez tavaly két komolyabb hangvételű darabbal (Földrengés Londonban és az Istenítélet) is sikerült, és “leányszínháza”, a Pesti is három előadással a top 10-be került a színművek kategóriájában.
A legnézettebb tragédiát, a Hamletet tavaly több mint 22 ezren látták. Ezt a magas nézőszámot a Shakespeare-darabot műsorán tartó budapesti Örkény és négy vidéki színház (Gárdonyi, Kecskeméti Katona, Vörösmarty, Weöres) közösen hozta létre.
Az e heti HVG műfaji bontásban közli a legnézettebb darabok és a legtöbbször fellépő színészek listáját. Az élen Fesztbaum Béla (Vígszínház, 238), Rajkai Zoltán (Katona József Színház, 203) és Kertész Marcella (Szigligeti Színház, 187) áll. Az összesítésből kimaradt Alexics Rita, a Kolibri Színház színésznője, noha ebben az évadban 246 előadással ő a legtöbbet játszó színész Magyarországon.
Ezek mellett a legsikeresebb magyar darabok rangsora is helyet kapott az összeállításban. A lap azt is kiszámította, mennyibe kerül egy-egy néző elérése a nagyobb, illetve kisebb színházak esetében.