A békéscsabai színház is védőmaszkok gyártásába kezdett
A koronavírus elleni küzdelem átrendezte a Békéscsabai Jókai Színház varrodájának feladatait is.
Száz maszkot adott át Seregi Zoltán igazgató március 23-án délelőtt Szarvas Péter polgármesternek, hogy juttassa el a saját gyártású védőeszközöket a leginkább rászorulóknak.
A kezdeményezés a Veszprémi Petőfi Színházból indult, amelyhez már több teátrum is csatlakozott, hiszen szünetelnek az előadások, nem kell jelmezeket varrni, ki lehet használni a rendelkezésre álló kapacitást.

Petrovszki Árpád szabótárvezető elmondta, hogy gyorsan kikísérletezték a mintát, láttak korábban sokféle maszkot, megtervezték, hogy milyen legyen a legjobb. A raktárban választottak anyagot, megkapták a direktori engedélyt, és mehetett a gyártás.
Eddig 150 darabot készítettek, ebből kapott százat az önkormányzat, a többit a dolgozók viselhetik, illetve elérhető a színházi portán azok számára, akik védőeszköz nélkül érkeznek. A maszk előnye, hogy nem kell négy óra után eldobni, jól mosható, fertőtleníthető.
Békéscsabai Jókai Színház