A komplex beruházás során színháztörténeti múzeumot, pódiumszínpadot, éttermet és rendezvénytermet alakítottak ki az egykori helyőrségi művelődési otthon épületében.
Negyven év képekben – egy felejthetetlen pálya pillanatai, egy pályáé, amelynek hat évtizedéből négy a Nemzeti Színházban telt el.
A Kisdajka. Dajka Margit (1907-1986) pályaképe címmel készített új virtuális kiállítást a Petőfi Irodalmi Múzeum – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet.
A PIM-OSZMI tárlata Latinovits Zoltán színpadi és filmes pályafutásának legjelentősebb állomásait, előadóművészi tevékenységét, s közéleti szerepvállalását mutatja be.
Színről színre címmel a vidéki színjátszás 1854 és 1945 közötti korszakát mutatja be a Petőfi Irodalmi Múzeum – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet legújabb virtuális kiállítása.
Rendhagyó színháztörténeti kiállítással készült a Magyar Művészeti Akadémia és a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház, amelyet október 14-én, a teátrum 125. születésnapján nyitottak meg.
A Színházi Dramaturgok Céhe október 15-16-án konferenciát szervez, amelynek címe: A dramaturgia és a dramaturg változó helyzete a 21. században. A kétnapos rendezvényen nem csupán arra kaphatnak választ az érdeklődők, mit csinál egy operaházi vagy egy rádiódramaturg, de betekintést nyerhetnek A Káli holtak című Térey-regény vagy Knut Hamsun Éhségének színpadi adaptációját illető műhelytitkokba is.
Juhász Ferenc interjúja Gál Gábor egri fotóriporter, színházi, bábszínházi és táncfotóssal.
Mintegy negyven plakátból álló tárlat mutatja be az idén 90 éves Szegedi Szabadtéri Játékok történetét. A Klauzál téren található kiállításon a kezdetektől egészen a 2000-es évekig láthatók transzparensek augusztus 12-től 29-ig.
A belső ember öltöztetője – Szakács Györgyi a Színházi Kritikusok Céhének életműdíjasa.
Az év jelmeztervezője díjat Füzér Anninak, Az év díszlettervezője díjat pedig Zeke Editnek ítélték oda a Látványtér 2021 címmel a FUGA – Budapesti Építészeti Központban megrendezett kiállításon a színházi világnap alkalmából.
A Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozatának következő alkalma a látványtervezésről szól. Az apropót az online megrendezett Látványtér kiállítás adja, de a nemzetközi kitekintés sem marad el. Március 16-án Antal Csabával, Balázs Julival és Balla Ildikóval beszélget Seres Gerda újságíró.
A “Díva, Színész, Nő – Lukács Margit, Mészáros Ági, Tolnay Klári 100” a három művésznő születésének 100. évfordulójára rendezett időszaki tárlat anyagából mutat be válogatást.
Új év, új király, új kihívások – idén pedig még egy nóvum, az új helyszín. A Koronázási Szertartásjáték idén IV. Kun László életét dolgozza fel Székesfehérváron, az Aranybulla-emlékműnél augusztus 21-23. között. A színpadépítés és a jelmeztervezés kulisszái mögé lestünk be Kovács Yvette Alida jelmeztervezővel és Bajkó Györggyel, a Vörösmarty Színház műszaki vezetőjével.
A Petőfi Irodalmi Múzeum – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet új időszaki kiállítását Róna Viktor balettművésznek szenteli.