A Művészetek Házát vezette Miskolcon. A Diósgyőri vár, a hatalmas monstrum, ahogy kivirágzott és újból életre kelt, mondhatjuk, hogy az ő keze munkája is. Előadásokkal teli esteket szervezett nem keveset, most pedig ugyancsak a háttérben dolgozik a jövő művészeiért.
Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával Juhász Ferenc beszélgetett.
Rövid idő alatt közönségkedvenc lett a Déryné Társulat Tóth Ede: A falu rossza című produkciója. A Vándorszínház alprogramban utaztatott előadás különlegessége a színészek élőzenei kísérete hegedűn, gitáron, cajonon, fuvolán, brácsán, nagybőgőn és klarinéton. A Gonosz Pistát alakító Kárpáti Barnabással készült interjú.
A színház élő és mozgásban lévő művészet címmel tartott workshopot a MITEM idején a világszínház nagyhatású rendezője és pedagógusa, Anatolij Vasziljev. “Nem adok interjút senkinek” – mondta az orosz mester kérlelhetetlenül, aztán megenyhült: egy kérdést feltehet…
A Katona József Színház oszlopos tagja szerint az előadóművészet olyan, mint az elektromos autó: folyamatosan és sok energiát kell belefektetni, de végül – a játék és közönség révén is – “minden molekuládba visszatáplálódik”.
A tatabányai Jászai Mari Színház idei évadának második bemutatója, a 10 kapcsán készült interjú Honti Györggyel.
Pass Andrea Finálé című színdarabja a tervek szerint januárban debütál a Jurányi Ház színháztermében. Az író, rendezővel készült interjúból kiderül, mi inspirálta a darab megírásában, milyen volt a debreceni Csokonai Színházzal való közös munka, és mi volt hatással az előadás képi világára.
A Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház közös produkciója, a Nem történt semmi című előadás ősbemutatója kapcsán a darab szerzőivel, Dálnoky Réka, Székely Csaba és Elise Wilk drámaírókkal készült interjú.
Október 24-én mutatták be a Jurányi Házban az Orlai Produkciós Iroda és a Füge Produkció együttműködésében a Nem baj, majd megértem című előadást. Bodor Johanna azonos című önéletrajzi könyvét Ari-Nagy Barbara, dramaturg és Szikszai Rémusz, rendező alkalmazta színpadra. Szikszai Rémusszal készült villáminterjú.
„Vegyék tudomásul, hogy Jézus Krisztus igenis létezett” – jelenti ki Woland A Mester és Margarita című Bulgakov-regényben. A Nemzeti Színházban látható színpadi változatban a titokzatos mágus szerepében Bordás Roland azzal zárja le a vitát, hogy „Jézus létezett, és punktum. Ez tény”.
2014-ben jelent meg Bodor Johanna koreográfus, táncművész Nem baj, majd megértem című önéletrajzi könyve, amelyből az Orlai Produkciós Iroda és a Füge Produkció együttműködésében készült előadás. A darab október 24-én mutatkozott be a Jurányi Ház színháztermében Szikszai Rémusz rendezésében.
A Narratíva Kollektíva A Negyedik – Dante pokla c. művét október 3-án mutatták be a Jurányi Házban a Budapesti Őszi Fesztivál keretein belül.
A Veszprémi Petőfi Színház szeptember 24-én mutatta be az évad első nagyszínpadi előadását, A hőstenor című vígjátékot. A darab rendezője, Tasnádi Csaba elmondása szerint nagyon szereti és tiszteli a műfajt, ezért is hívta életre több mint másfél évtizede a VIDOR Fesztivált.
Lelepleződések sorjáznak Paolo Genovese Teljesen idegenek című filmjében. Végül színpadi változat is készült a történetből, amit a korábbi tervekkel ellentétben a járvány miatt csak 2021. szeptember 11-én tudott bemutatni a tatabányai Jászai Mari Színház.
Martin Márta oszlopos tagja a Radnóti Színháznak, ritkán vállal vendégszereplést. A 6SZÍN meghívását azonban elfogadta, és a Szindbád ma révbe ér előadásában két szerepben is remekel.