Negyven év képekben – egy felejthetetlen pálya pillanatai, egy pályáé, amelynek hat évtizedéből négy a Nemzeti Színházban telt el.
A Kisdajka. Dajka Margit (1907-1986) pályaképe címmel készített új virtuális kiállítást a Petőfi Irodalmi Múzeum – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet.
A PIM-OSZMI tárlata Latinovits Zoltán színpadi és filmes pályafutásának legjelentősebb állomásait, előadóművészi tevékenységét, s közéleti szerepvállalását mutatja be.
Színről színre címmel a vidéki színjátszás 1854 és 1945 közötti korszakát mutatja be a Petőfi Irodalmi Múzeum – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet legújabb virtuális kiállítása.
Rendhagyó színháztörténeti kiállítással készült a Magyar Művészeti Akadémia és a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház, amelyet október 14-én, a teátrum 125. születésnapján nyitottak meg.
A “Díva, Színész, Nő – Lukács Margit, Mészáros Ági, Tolnay Klári 100” a három művésznő születésének 100. évfordulójára rendezett időszaki tárlat anyagából mutat be válogatást.
Sinkó László Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Nemzet Művésze, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja tiszteletére, születésének 80. évfordulójára felavatták a Nemzeti Színház emléktábláját a Zápor utca 14/b alatti szülői háznál.
Salamon Suba László rendező írása a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színháznál töltött éveiről.
Az egykori mezőkövesdi kőszínház történetét eleveníti fel Juhász Ferenc a Gárdonyi Színház blogon. Íme a hetedik, befejező rész.
A Petőfi Irodalmi Múzeum – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet új időszaki kiállítását Róna Viktor balettművésznek szenteli.
Hetvenöt éve, 1945. augusztus 1-jén halt meg Csortos Gyula, a két világháború közötti korszak egyik legkedveltebb magyar színésze, a Hyppolit, a lakáj című film főszereplője.
Az egykori mezőkövesdi kőszínház történetét eleveníti fel Juhász Ferenc a Gárdonyi Színház blogon. Íme a hatodik rész.
Újabb virtuális kiállítással jelentkezik a PIM-OSZMI-Bajor Gizi Színészmúzeum.
Tíz éve, 2010. július 11-én hunyt el Kállai Ferenc Kossuth-díjas színész, a nemzet színésze.
Az egykori mezőkövesdi kőszínház történetét eleveníti fel Juhász Ferenc a Gárdonyi Színház blogon. Íme az ötödik rész.