A történet kiindulópontja egy rendőrségi hír, ebből írta meg Ibsen a polipként mindent megfojtó korrupció drámáját. Egy norvég kisváros legfőbb bevételi forrása és egyben sokak megélhetésének záloga a helyi gyógyvíz. A polgármester testvére, Dr. Stockmann azonban felfedezi, hogy a gyógyulni vágyókat súlyos fertőzésveszély fenyegeti, a gyógyforrások vize mérgezett.
Az ember vagy a pénz? Egy közösség megfosztása a fellendülés lehetőségétől vagy a fellendülésért cserébe szabad utat adni mások mérgezésének? A hatalom torzulásával szembeszegülő doktor készen áll a társadalmi tettre.
Családjával az oldalán elindul a mindent megváltó csoda valóra váltására. Ibsen társadalmi drámájában egyéni érdek és társadalmi felelősség feszül egymásnak, szembeállítva az egyént a megélhetését féltő közösséggel és annak hangadóival.
Keresztes Attila romániai magyar rendező, színészpedagógus. 1996–2002 közöttt a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja, 2002 és 2009 között az intézmény művészeti aligazgatója, 2009 és 2012 között a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának, majd 2012-től 2022-ig a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának művészeti igazgatója. Romániai és magyarországi rendezői tevékenysége mellett többször rendezett Szlovákia és Lengyelország színházaiban is.
2003-ban British Council díjjal jutalmazták a kortárs brit színdarab legjobb romániai színreviteléért (Marie Jones: Kövekkel a zsebében), 2010-ben Szegeden Dömötör-díjat kapott, 2011-ben pedig Katowicében Arany Maszk díjjal jutalmazták az év legkiemelkedőbb rendezői munkájáért (Witold Gombrovicz: Yvonne, burgundi hercegnő, Sziléziai Stanisław Wyspiański Színház, Katowice).