A Bennem a létra c. előadás elsősorban Weöres Sándor: Rongyszőnyeg versfűzérének gyöngyszemeiből építkező versszínházi produkció, melyben a versek jönnek, mennek, összefogóznak, szétválnak, egymásra találnak, konfliktusba keverednek, feleselnek egymással.
Teret biztosítanak, lehetőséget kínálnak régi és új kifejezési formák létrehozására, amelynek központi gondolata a vers tágabb értelmű színházi eszközökkel történő megszólaltatása. A szereplők a szavak, a cselekmény az egymáshoz való viszonyuk. Minden vers egy nagyobb egésznek a része, egymásra vetnek hol fényt, hol árnyékot. Úgy szól az egész, mint egy szimfónia: motívumok szólalnak meg, tűnnek el, majd térnek vissza variálva, tuttik és szólók váltják egymást.
A célunk az, hogy a nézők vigyék haza a látottakat, hallottakat, vigyék haza a költőt, olvassák újra a Weöres-verseket, hisz minden költemény annyiszor születik meg, ahányszor elolvassa egy-egy fogékony olvasó.
Bartal Kiss Rita bábos a szó legnemesebb értelmében. Rendez, tervez, játszik, két kezével teremt mesevilágot, farag, fest, bábot készít. Komplexitása okán a magyarországi bábszínházak mindegyikében szívesen látott művész és a határon túli bábos műhelyek is sokszor tartanak igényt tehetségére.
A 10. Színházi Olimpia programjába két rendezése is meghívást kapott (A helység kalapácsa -Liliput Társulat Nagyvárad ; Bennem a létra - Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem vizsgaelőadása)
A Blattner Géza -díja mellett számtalan szakmai elismeréssel rendelkezik, legutóbb a 2022-es kaposvári ASSITEJ-fesztiválon a Legjobb Gyermekszínházi Rendező díját ítélte neki a zsűri a marosvásárhelyi ARIEL Bábszínház Volt egyszer egy... című előadásának színre viteléért. Bartal Kiss Rita jelenleg a zalaegerszegi Griff Bábszínház művészeti vezetője.