Szutyejev Vidám mesék című könyve korosztályokon átívelve mesélteti magát. Egyszerű történetei elsősorban a világra még csak rácsodálkozó ifjoncok képzeletét ragadják magukkal, de felnövekedve is sokáig dolgoznak bennünk, érnek, alakulnak, kinyitnak ablakokat, amiken keresztül a világra, a kapcsolatokra csodálkozhatunk. Mi is kinyitunk most egy ablakot… Az óvódás, kisiskolás korosztálynak készülő előadás a testvérféltékenységet fogja játékra.
Hogyan éli meg egy kisgyerek, ha testvére születik? Miként próbálja feldolgozni, hogy ezután osztozkodnia kell? Hogyan lesz az élet császárából egy duli-fuli, sértődött kiskirály? Mit kezd a kistestvérrel, aki folyton őt másolja, de annyira, hogy az már az agyára megy? Én is, én is, én is – mást sem hall… Na, mit tesz ilyenkor? Húgi és Bátyó falura érkezik nagymamához. Nyár van, elnéző nagymama van, és sok-sok kaland ígérkezik. Bátyó persze semmit sem csinálhat, ami izgalmas, nagyfiús, mert a húginak még nem szabad, mert a húgira vigyázni kell, mert a húgi… És persze meg is történik a baj. Bátyó győz, talán sokkal inkább saját maga, mint húgi felett. De hogy miképp, azt egyelőre nem mesélem el…
Az előadásra a helyszínen váltható jelképes összegű jegy.
Szabó Attila 1976-ban született a Veszprém megyei Iszkáz községben. Pécsett, a Janus Egyetemi Színházban eltöltött ötévnyi színpadvezetői tapasztalat és egy magyar-művelődésmenedzser szakos diploma után végezte el a Színház- és Filmművészeti Egyetem dramaturg szakát 2008-ban. Azóta Pomázon él. A bohócdoktor munka mellett dramaturgként, rendezőként dolgozik.
Főként gyerekszínházi előadásokat ír, rendez. Dolgozott kőszínházban (Miskolci Nemzeti Színház, Pécsi Nemzeti Színház, kaposvári Csiky Gergely Színház, Komárnoi Jókai Színház, Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház,), alternatív színházi projektekben (Szkéné Színház, Merlin Színház, Kompánia Társulat), és számos bábszínházban (Pécs, Győr, Eger, Miskolc, Szeged, Veszprém, Békéscsaba, Zalaegerszeg, Szatmárnémeti, Nagyvárad, Kolozsvár).