Három nő eltéved egy színházban a 21. század elején. Három színésznő, nézőt keresve, az orosz sztyeppéről a mexikói pusztába utazik. Lánytestvérek, művészek, gyújtogatók: három nemzedék képviselői kérdőjelezik meg a színház jelentőségét és saját életük irányát, miközben olyan helyre igyekszenek, ahol minden csodálatos, vagy ahol legalább meleg van.
Aurora Cano a Mexikói Nemzeti Színház társulatának művészeti igazgatója, rendezőként és színésznőként rendkívül változatos előadások létrehozásában vett részt. Szakterülete a klasszikus szövegek kortárs feldolgozásainak színrevitele.
Ízelítő rendezői munkáiból: Hisztéria, Lady Hamlet, Ilumináció, Cervantes vs Shakespeare, Álmok: Adela 5 élete, Moszkva és Ariadné Naxosban.
2004-ben Nicolás Alvaradóval megalapította a Teatro de Babel társulatot, és létrehozta az új művekre összpontosító DramaFest nemzetközi kortárs színházi fesztivált, amely 2019-ben elnyerte a Fővárosi Akadémia által a főváros legjelentősebb projektjei számára alapított „Mexikóváros Díjat". Az Egyesült Királysággal, Németországgal, az Egyesült Államokkal, Argentínával, Spanyolországgal, Chilével, Finnországgal, Ausztráliával, Franciaországgal, Oroszországgal és Svájccal készült kooprodukciói révén a Teatro de Babel az egyik legjelentősebb nemzetközi kooprodukciós társulattá vált.
Megfigyelőként meghívást nyert a New York-i „Lark Theatre" programba, valamint zsűritagként a kolumbiai Bogotában rendezett „Kolumbiai Nemzeti Drámaírói Díj" zsűrijébe. 2013-ban a FONCA művészeti rezidensprogram kedvezményezettjeként a madridi Királyi Színművészeti Iskola vendégrendezője volt.
2019-ben a Moszkvai Művészeti Színházi Iskola meghívására a mexikói kortárs színház helyzetéről számolt be a „Sztanyiszlavszkij Elektroszínház"-ban, majd a moszkvai Cervantes Intézetben nemzetközi együttműködési lehetőségekről tartott előadást.
2022 júniusában a mexikói Nemzeti Színház társulatának új művészeti vezetőjévé nevezték ki, és 2021 óta tagja az Alkotóművészek Nemzeti Hálózatának.