A farkas prédára les. Mint minden erdei ragadozó, vadászik. Egyetlen cél vezérli csak, hogy csillapítsa az éhségét. Legfőbb zsákmánya nem más, mint Piroska. Álmában folyton Piroska jár az eszében, nem szeretne felsülni, ezért kieszel egy trükköt: a virágos mezőn akarja lépre csalni Piroskát. Ám, ez lehet, hogy az életébe kerül! Nincs mese, így lett megírva történet. De ebben az előadásban nem egy akármilyen farkas szerepel, hanem a nagybetűs Farkas, aki bár nem győzhet ugyan, de nem is pusztul el végleg. A szereplők közötti kapcsolatrendszert és a történet sodrását a tánc nyelvén tolmácsolja a nézőknek a társulat. A szöveg nélküli mozgásformát a 19. századi rajzfilmek világa inspirálta. A jelmezek, díszletek és a tánc szimbolikája Goya, Bosch, Leonardo da Vinci képi világát idézi fel. Ami egyszerűségében és örökkön örökké létezésében újra rajzolja a jól ismert történetet.
A LA LUNA LETTO társulat 2002-ben alakult gyerekszínházi és felnőttszínházi kutatások alapján, művészeti vezetője Michelangelo Campanale. Az ő profizmusának, és a művészeti és adminisztratív stábnak köszönhetően a gyerekszínházi előadások mellett kortárs és prózai bemutatókat is tartanak, olaszországi és nemzetkozi fesztiválokat, turnékat szerveznek. 2002-ben mutatták be az első díjnyertes darabjukat, a Csipkerózsikát, ezt követte Hemingwaytől “Az öreg halász és a tenger”, a “Hamupipőke – Az univerzumon át”, valamint “Az új ruha” E. De Filippo és L. Pirandello tollából. 2015-ben a “Cinema Paradiso” előadásuk nagy sikert aratott az Iberoamericano de Teatro Bogotà Fesztiválon.
A társulat legutolsó előadása, a Piroska 2018-ban debütált a Maggio all’Infanzia Fesztiválon, a Bari Theatres Taranto’s és a CREST társulattal közösen, Michelangelo Campanale rendezésében, a koreográfus Vito Cassano volt. A Piroska nemcsak a közönség tetszését nyerte el, a kritikusok is dicsérték a magas művészi színvonaláért, és az olaszországon belüli együttműködések megvalósításáért.