Alessandro Barricco világhírű Selyem c. regénye alapján készült előadásban a szépséget kereső ember az egyetlen ismert úton – a szerelmi önfeláldozáson – keresztül jut el céljához. A szépség birodalmában az ember felfedezi saját lelkének valódi dimenzióit, ráébred, milyen ára van a szeretetnek és az alázatnak. A "selyem" az emberi szorongás metaforája.
A francia selyemhernyó-kereskedő Hervé és egy japán faluban élő névtelen lány plátói szerelmi története kibontja azt az utat, ami a különböző civilizációk közötti összekötő kapocs metaforája, megkérdőjelezi, hogy ezek egyáltalán összeegyeztethetők-e, feltárja az olyan alapvető emberi kategóriák szöges ellentétben álló felfogásait, mint a siker, a haszon, a lét célja, a társadalmi alárendeltség, a modernizáció és a tradíciók. De a látványban megjelölt történelmi események – a japán zavargások, Baudelaire A gonosz virágai című irodalmi művének tárgyalása, az amerikai hajók kikötése, amely megtörte Japán évszázados elszigeteltségét, a francia parasztság ipari polgári réteggé válása – fölött valami megmásíthatatlan uralkodik, ami mind a keleti, mind a nyugati civilizációkat meghódítja: a megmagyarázhatatlan szépség.
Diana Dobreva bolgár színházigazgató és színésznő, többszörösen díjnyertes színházi rendező és producer. 2006-ban vitte színpadra első produkcióját, a Médea című darabot, amely rendezői pályafutásának kezdetét jelentette. Ezért kapta első díjait: Askeer Színházi Díjat, a Bolgár Kulturális Minisztériumtól az Outstanding Creative Achivements díjat, valamint a neves Coup de Coeur díjat, továbbá az Avignoni Fesztiválon Franciaországban a legjobb színpadi produkciónak járó nemzetközi díjat is neki ítélték a kritikusok és a sajtó is.
Azóta számos színházi produkciót rendezett Bulgáriában és külföldön egyaránt, illetve számos nemzetközi fesztiválon és színpadon szerepelt.