A Vérnász története önmagában is olyan erős, hogy bármilyen művészeti forma közvetítésével „higítatlanul” elmesélhető. Egy újabb tragédia, amelyben nincsenek bűnösök. Lorca prózában és versben írt szavait ezúttal a mozdulatok, a zene, a színek és az árnyékok által keltik életre az előadók. „Tiszteljük a szöveget, ugyanakkor vissza is élünk vele. Ez nem tisztán non-verbális táncszínház, bár a cselekmény fő hordozója a tánc és a mozgás.”
Lorca szavai valóban megszólalnak a szürreális táncelőadásban, éneklik, táncolják, kiabálják, suttogják őket. Egy narrátor kalauzolja végig a nézőket a történeten, ítélkezés nélküli bíróként és a hangtalanok szóvivőjeként. Mert újra az egyén áll szemben az általános társadalmi törvényekkel. A legfőbb kérdés pedig, hogy vajon az őszinteség és az önbecsülés nagyobb értéket képviselnek-e, mint maga az élet. S hogy mi az anyai, a szerelmes és a házastársi szeretet szerepe ebben a képletben.
Jegyinformáció:
A VéNégy Fesztivál Színházi sátrában 16.30/17.00-tól kezdődő színházi előadásokra külön színházjegyet lehet vásárolni, korlátozott számban.
A kedvezményes árú színházjegy csak a színházi sátorban bemutatott színházi produkcióra érvényes, de az előadás megtekintése után a nézők a sátor kijáratánál a színházjegyes karszalag mellé egy aznapra szóló, napijegyes karszalagot is kapnak, amivel a fesztivál többi programja, az esti koncertek és utcaszínházi produkciók is látogathatóak.
Természetesen VéNégy Fesztivál bérlettel és napijeggyel a fesztivál összes programja látogatható, beleértve a színházi és utcaszínházi produkciókat is.
https://venegyfesztival.hu/jegy/
FONTOS!
A színházjegyes karszalag kizárólag a színházi sátorba való belépésre jogosít fel, az előadás időpontja előtt nincs lehetőség vele belépni a fesztiválterületre. Késés esetén, az előadás megkezdése után, hasonlóan a kőszínházban tartott színházi előadásokhoz, nem tudunk lehetőséget biztosítani a belépésre, utólagos helyfoglalásra. Ebben az esetben a helyszínen egy kiegészítő jegy megvásárlásával, a különbözet megfizetésével lehet napijegyre váltani a színházjegyet.
1994-ben diplomázott a Prágai Tánckonzervatóriumban, majd mielőtt csatlakozott a plzeňi J. K. Tyl Színház balett-társulatához, a prágai Karlín Musical Színházban dolgozott. 1999 óta szabadúszó táncos, koreográfus és színházi rendező. Csehországon kívül turnézott Európa, Japán és Dél-Amerika színházaiban. Koreográfiákat készít operákhoz, musicalekhez, fesztiválokra és kiállításmegnyitókra.
Saját, egész estés szerzői balettjei közé tartoznak a Maryša, Café Aussig, Periféria, Jessie és Morgiana, A diótörő, Vérnász, Gustav Klimt, Hamupipőke, Tavaszi áldozat, A cickány megszelídítése, Teremtés, A vihar, Trisztán és Izolda című művek. Megalapította a profi táncosok független egyesületét, az Ultra Minimal Balettet (UMB), amely 2008-ban debütált a prágai Blues sklep zenei klubban. 2010 és 2019 között a libereci F. X. Šalda Színház művészeti vezetőjeként és koreográfusaként dolgozott. Kétszer is jelölést kapott a rangos Thália-díjra.
Legjelentősebb szerepei: a Kaméliás hölgy címszerepe, Lise (A rosszul őrzött lány), Rebecca (Carmina Burana), Morgiana (Jessie és Morgiana), Titania (Szentivánéji álom), Pamina (A varázsfuvola). 2019-ben a Táncművészek Szövetsége az év legjobb balettprodukciójának választotta A cickány megszelídítése c. munkáját. Előadásainak számos táncosa, szereplője kapott Thália-díj jelölést, illetve -kitüntetést, valamint egyéb elismeréseket.