Jézus története egyetlen kifeszített pillanatba sűrítve. Barokk iskoladrámák és népdalok, kortárs költészet és a Biblia. Színház és tánc. Stílusok, műfajok harmóniája – mindez együtt a Csíksomlyói passió Vidnyánszky Attila rendező értelmezésében.
Az előadás a 18. századi ferences iskoladrámák, a bibliai idézetek, a népdalok, a vallásos népi énekek világa mellett a ma emberének nézőpontját is bemutatja. Szőcs Géza Passió című művének részleteiben a Biblia alakjai a megváltásról a mai ember cinizmusával, iróniájával, értetlenségével beszélnek. Ezek a mai kérdésfelvetések izgalmasan feszülnek össze a régi korok emberének mély hitével.
A színpadi idő jelene, az „itt és most” a keresztút és a megfeszíttetés. Ebből az időpillanatból elrugaszkodva idéződik meg Jézus életének több fontos momentuma. Így a nézők egy végtelenbe kifeszített pillanat érzetét élhetik meg.
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes és a Nemzeti Színház közös produkciója szabadtéri előadásként látható volt már Csíksomlyóban, az esztergomi bazilika, illetve a debreceni Nagytemplom előtt. A színházi Olimpia keretében a nagyszabású passió a budapesti Szent István Bazilika előtti téren látható majd.
Vidnyánszky Attila színház- és operarendező, tanár, színházigazgató, fesztiválszervező. A ma Ukrajnához tartozó Kárpátaljáról származik, ott alapította meg máig műkodő társulatát, amelynek előadásait Nancytól Torunon át Moszkváig rangos fesztiválokra hívták többek között a moszkvai és a szentpétervári Színházi Olimpiára is.
Volt a Magyar Állami Operaház főrendezője, 2013 óta a budapesti Nemzeti Színház vezetője, a MITEM (Madách Nemzetközi Színházi Találkozó) alapítója. Tanított Kijevben, Kaposváron, jelenleg a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetemen tanít színházi rendezést. Számos magyar és nemzetközi színházi díjjal rendelkezik, 2009-ben Mejerhold-díjat kapott.