Az anyaság radikális átalakulásokkal és kihívásokkal jár. A társadalomban az anyaság idealizált képe mellett gyakran kibeszéletlenek maradnak azok a nehezebb szempontok, amelyekkel sok nő kénytelen szembenézni. A MATERN a kíméletlen tárgyilagosságot felszabadító iróniával párosítva tárja fel ezeket a gyakran tabusított valóságokat.
Oana Rusu és Alice Monica Marinescu lebilincselő, energikus és szókimondó kettőse személyes vallomásokon keresztül, a szűkebb és tágabb környezet reakciói, külső és belsővé tett elvárások tükrében ütköztet mítoszt és tapasztalatot. Mit jelent és mivel jár fizikailag, érzelmileg és anyagilag anyává válni ma (Romániában)?
“Elhangzik az is, hogy »mi tönkretesszük az anyaság hírnevét«, és valóban, az Anyai [MATERN] inkább antireklám, mint szülésfelkészítő […] Dramaturgiailag mégis jól sül el az ellenkampány, mert a szeretet tagadhatatlan volta a végén átmossa az előadást, és megszületik a katarzis.” Kovács Bea, Szinhaz.hu, 2021
Partnerek: Replika Oktatási Színházi Központ, Nemzeti Táncművészeti Központ Bukarest.
Köszönetnyilvánítás: Elena Irimia, Ioana Ilie, Carolina Huncu, Adina Marincea, Mihaela Michailov, Kazuhide Miyashita, Veda Popovici, David Schwartz, Yannis, Zen Mommy Village, Veda Popovici
Alice Monica Marinescu előadóművész, színházcsináló. A bukaresti független színházi szcéna aktív tagja. Előadóművészként, íróként és rendezőként dolgozik politikai színházi és közösségi művészeti projektekben. Több alkalommal volt társszervezője a bukaresti Politikai Színházi Évadnak (Stagiune de Teatru Politic) és volt közösségi kreatív író- és színházi workshopok koordinátora.
A politikailag elkötelezett művészet érdekli, hiszi, hogy a színház képes a fennálló hatalmi rendszereket kritikailag megközelítve társadalmi változásokat elindítani.
Egyedülálló anya, feminista, vallja, hogy "a személyes politikai".