A 10. Színházi Olimpia április 15-i nyitóeseményén ifj. Simet László artistaművész arra vállalkozott, hogy a Duna felett kifeszített drótkötélen egyensúlyozva átsétál a folyó egyik partjáról a másikra.
Nem túlzás cirkusztörténeti jelentőségű eseményként említést tenni a Fővárosi Nagycirkusz produkciójáról, amellyel az intézmény a 10. Nemzetközi Színházi Olimpiához és Budapest egyesítésének 150. évfordulójához csatlakozik a cirkusz világnapja alkalmából (április 17.). Ifj. Simet László artistaművész április 15-én a Duna felett kifeszített drótkötélen egyensúlyozva sétált át a folyó egyik partjáról a másikra. Az egyedülálló „Átmentem” nevű produkciót a Belgrád rakpart 18. és a vele ellentétes budai alsó rakpart közötti dunai szakaszon, az Erzsébet- és a Szabadság híd között a rakpartról és e két hídról lehetett megtekinteni.
A Fekete Péter, a Fővárosi Nagycirkusz főigazgatója által rendezett, csaknem ötven-hatvan ember összehangolt munkája révén létrejövő projekt arra hívja fel a figyelmet, hogy melyek azok az alapértékek, amelyeket át kell menteni és átadni a következő generációknak. Ahogy minden előadóművészeti ágazatnak, így a cirkuszművészetnek is kiemelt felelőssége van abban, hogy reagáljon a világ történéseire. Az előadás különlegessége még, hogy igazi összművészeti esemény volt, hiszen az idén harmincéves Óbudai Danubia Zenekar kísérte az artistaművész performanszát.

A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ nem csak Budapesten tart kötéltáncos bemutatókat. Az április 15-től június 24-ig tartó 10. Nemzetközi Színházi Olimpia keretében artistaművészek országszerte több mint húsz helyszínen, párperces kötéltánc villám-performanszokkal emelik a 10. Nemzetközi Színházi Olimpia eseményeit.
A 10. Színházi Olimpia nyitányáról ebben a cikkünkben írtunk részletesen.