Mai válságokkal terhes világunkban az ember globális kiszolgáltatottságában, túlélésének érdekében fogódzkodókat keres, melyet kizárólag múltunk erkölcsi-etikai történetiségének vázszerkezetében találhatja meg. Sophocles Antigone drámájának intenciói 2000 év óta érvényesek, újraértelmezésük a mű modern adaptációja -akár egy színházi előadás keretében tényleges „ segítséget nyújthat „ létünk bonyolult létszerkezete értelmezésének szövevényében. Platon és Aristoteles sok mindenben ellentmondott egymásnak, de a demokrácia szükségességét mindketten pejoratív módon ítélték meg.
Pontosan látták, hogy a közérdek és a magánszféra nehezen egyeztethető össze. Az Antigoné nemcsak a zsarnokság és a testvéri szeretet összetűzése, hanem a közösség és az egyéni érdek követelményének emblematikus probléma felvetése. Az ember rendeltetésének nincs más lehetősége, mintsem ennek a feloldhatatlan ellentmondásnak a „harmonikus rendbe állítása” az erre való okvetlen törekvés. Ebben az útkeresésben válhat az ember Sophocles nyomán a „legcsodálatosabb lénnyé”.
Kollatos Fotios színművész, rendező Magyarországon, Budapesten született. Középiskolai tanulmányait a Vörösmarty Mihály Gimnázium dráma tagozatán végezte. Fiatal korában több éven keresztül meghatározó tagja volt a Neaniki Szkini Görög Nemzetiségi Színháznak. Felvételt nyert Thessalonikiben az Andreas Voutsinas Színművészeti Főiskolára, ahol színész diplomát szerzett.
Athénban a Kapodistriako Egyetem filológia szakán a görög nyelv, mint idegennyelv kurzusát kimagasló eredménnyel végezte el. Színészi pályafutását Görögországban Thessalonikiben és Athénban kezdte el, majd Budapesten szabadúszó színészként folytatta.
2015-ben a Magyarországi Nemzetiségek Színházi Társulat tagja. Pécsi Ildikó Színtársulat tagja.
2017- ben az Amfitheatro Görög Nemzetiségi Színház alapítója és vezetője.
Az Amfitheatro Színház a magyarországi görög színjátszás egyedüli tovább folyatójaként elkötelezett módon, a görög nyelvi kultúra életbe tartása célját szem előtt tartva, színház és drámapedagógia tevékenységében,sajátos módon ötvözi az ógörög kultúrérték hagyományát egy olyan összművészeti modern felfogású színház szemléletben, melynek szándéka szerint értékrendjében - gyermekkortól felnőttkorig fenntarthatja és szolgálhatja, nemcsak a magyarországi görög színjátszást.