A 10. Színházi Olimpia ünnepi záróeseményének koreográfusa, Michael Kropf a Magyar Nemzetnek adott interjújában a június 24-én látható produkciók mellett magyar kötődéseiről is beszélt.
Michael Kropf elmondta, hogy a záróünnepségen a közönség Bartók Béla A csodálatos mandarin és Maurice Ravel Bolero című szerzeményeire készültek táncműveket láthat az InterEUropa Balett előadásában, a Bécsi Staatsoper Egyesület, az Europabalett St. Pölten, valamint a Sopron Balett közreműködésével.
„Az InterEUropa Balett valójában egy nemzetközi művészcsapat, ami nem a klasszikus értelemben vett társulati formában működik, művészbázisát az adja, hogy az elmúlt évtizedekben – huszonhét évig vezettem együtteseket – a világ legkülönbözőbb helyein fordultam meg táncosként, később pedig balettmesterként.” – árulta el a koreográfus, aki a Magyar Állami Balettintézetben végzett táncosként, ezt követően a Győri Balett, majd a Magyar Állami Operaház tagja volt.
S bátran állíthatom, hogy mindent, amit ma a táncról tudok, azt Magyarországon tanultam.
Miután azonban táncosként fiatalon lesérült, balettmesterként, koreográfusként vagy éppen menedzserként vesz részt a művészeti világban.
„Volt szerencsém együtt dolgozni a nemzetközi balettszcénával, az InterEUropa Balett-tel pedig ezt az utat folytatom. Ezt az együttest ilyen formában, ilyen felállásban biztos, hogy nem ismeri a közönség.”
Michael Kropf további részleteket is megosztott az olvasókkal a Színházi Olimpia záróeseményével kapcsolatban. A csodálatos mandarin kétzongorás előadásban csendül fel, s az is unikális, hogy a Bolero követi majd: eddig Kocsis Zoltán volt az egyetlen művész, aki még azelőtt A csodálatos mandarint zongorán játszotta.
Az interjúban – amely ide kattintva teljes terjedelmében elérhető – olvashatunk még többek között arról is, hogy milyen személyes kötődése van a június 24-i záróünnepségen látható művekhez.