2023-ban, Madách Imre születésének 200. évfordulója alkalmából, a 10. Színházi Olimpia keretében mutatják be Az ember tragédiáját tizenkét egyetem színészhallgatóinak közreműködésével. A Konstantinápoly– és a római szín előadóművészeinek bemutatása után a 4., egyiptomi szín szereplőivel folytatjuk a sort.
A kairóban működő Művészeti Akadémiát azzal a céllal hozták létre 1959-ben, hogy egységes művészeti felsőoktatási intézményként integrálja és koordinálja a különböző művészeti oktatási intézeteket.
Az egyetem kezdeti három intézete az idők során folyamatosan bővült, ma a film, zene és balett mellett színművészeti, népművészeti, művészetelméleti, gyermekművészeti és arab zenei intézete is van.
A kairói Művészeti Akadémia 12 diákja saját anyanyelvén mutatja be Madách Imre Az ember tragédiája Egyiptom színét a Madách Projekt keretében június 23-án, a Hajógyári Szigeten.
Ádám ifjú fáraó, minden dicsőség és hatalom az övé. Rabszolgák milliói piramist építenek neki, így remélve a halandóság legyőzését. Fáraóként úgy érzi: „Erősebb lett az ember, mint az Isten.”, vagyis hisz a dicsőségben, s abban, hogy maga irányíthatja sorsát. A dicsőséget szomjazza. Tróntermében egy rabszolga kiabálva menekül. Felesége, Éva sietve megy megmentésére, de már későn érkezik és a férfi meghal.
A fáraót megragadja az asszony hű szerelme és kérésére felszabadítja a piramison dolgozó rabszolgákat. Ekkor már értelmetlennek találja, amit milliók szenvedésével érhet el, s ez menti meg erkölcsileg, ez teszi képessé megérteni korábbi, önző dicsőségvágyának voltát. Megszünteti zsarnoki hatalmát, felszabadítja népét. A szín végén Ádámban megszületik a szabadságeszme, egy szabad állam, ahol minden ember egyenlő. Éva nemcsak morális tudatát, de érzelmeit is felébreszti, Ádám beleszeret.